niedziela, 29 listopada 2009

Kabaret Bajeczka

Jeśli pamiętacie w pierwszych moich postach  wspominałam, że chciałabym na  moim blogu zwrócić uwagę na Kabarety funkcjonujące w Białymstoku.Przyznam jednak, że sama poznałam niektóre z nich dopiero w tym roku.Zawsze miałam na uwadze tylko te bardzo znane kabarety, które moglam obejrzeć w telewizji.Myślę,że tak jak  to było w moim przypadku , wiele osób często nie ma pojęcia o istnieniu innych równie wspaniałych kabaretów.

Jednym z pierwszych kabaretów, który poznałam jest KABARET BAJECZKA.

Podobno  kabaret bajeczka powstał w 2005r na praktykach studenckich organizowanych przez Instytut Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Członkowie Kabaretu historię powstania Bajeczki przedstawiają następująco:


,,Dawno dawno temu w Wielkich Mazurskich Jezior Krainie, pod wpływem piękna terenów i trunku, z którego Dionizos słynie, w życiu czterech studentów z Białegostoku przebywających tam na praktykach wydarzyło się kilka incydentów, które na zawsze miały zostawić ślad na ich psychikach. W miejscowości Miłki dnia 04.07.2005 roku, Tobiasz Górski, Marcin Glakowski, Kamil Jaśkiewicz i Jurek Hańczuk doznali szoku. I nie wiadomo czy był to efekt przemyśleń, czy zadziałała kolejna działeczka, jedno jest pewne -powstał  Kabaret  Bajeczka
Mimo, że mogło to być chwilowe natchnienie, o zgrozo, dzień później już stali na scenie.
Już swe pomysły, śpiewy,wybryki rzucali przed oczy zdziwionej publiki.
Później był Białystok,Liga Kabaretów i II miejsce ma dwumiesięczna Bajeczka i jej czterech facetów. Następnie bez hamulców, do przodu, na hura, upolowali w Sejnach Złote Jajo Tura.
Coraz dojrzalsi choć nadal nieśmiali co raz tonowe nagrody przyjmowali. Lecz za największe sukcesy uznali, radosne twarze i śmiech na sali.

Taki właśnie to kabaret, a czy śmieszy?

Sprawdźcie sami.”


Już po przeczytaniu tego opisu można zauważyć,że członków  kabaretu charakteryzuje poczucie humoru, które oczywiście jest najważniejsze. :)Osiągnięcia Kabaretu:


* 2 razy IImiejsce na Lidze Kabaretów w Białymstoku rok 2006 mi 2007

* I miejsce na Lidze Kabaretów w Białymstoku rok 2008

* Grand Prix na V Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretowym o „Złote jajo Sejneńskiego Tura 2007”

* Zakwalifikowanie się do udziału w przeglądach :Mulatka 2007,Ślimak 2007,Zimowa Akcja Kabaretowa 2008.

Jak widać na zdjęciach Bajeczkę reprezentuje 3 mężczyzn. Jednak mimo to, iż  radzą sobie świetnie ,
cały czas szukają bajkowej dziewczyny,która przyłączy się do ich kabaretu.
Myślę , że niedługo dowiemy się czy ich skład się powiększy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz